Hoppa till innehåll

Tävla och vinn: PUMA x Palm Tree Crew

Nya colab-kollektionen lanseras under veckans WM Phoenix Open.

Svensk Golf

Veckans tävling på PGA Tour, WM Phoenix Open, markerar startskottet för den nya colab-kollektionen från Puma Golf och Palm Tree Crew, vilket är norske artisten och DJ:n Kygos klädmärke. Den sjätte upplagan av kollektionen tar i sedvanlig ordning avstamp i stora och kraftfulla tryck vilket också blandas upp med mer avskalade plagg, som den stilrena jacquard-pikén. Vid sidan av kläderna bjuder också kollektionen på en limiterad version av skomodellen PUMA Slipstream.

Cobra Golf har också involverats i samarbetet och släpper en PTC-designad version av nya Darkspeed X-drivern, där de nordiska länderna endast tilldelas tio ex av modellen.    

Under WM Phoenix Open kommer Kygo att spela ihop med Rickie Fowler under Pro-Am-tävlingen, samt även köra ett set på festival Birds Nest – som arrangeras parallellt under tävlingen.

Vill du vinna en egen hoodie och pikétröja? Missa i så fall inte tävlingen på våra sociala medier, som är öppen fram till midnatt på söndag.

Mer från samma ämne

Läs också

Tävla

Tävla och vinn: PUMA x Palm Tree Crew

Nya colab-kollektionen lanseras under veckans WM Phoenix Open.

Tävla

Tippa The Open Championship! Vinn priser från Titleist

Vem vinner årets sista herrmajor? Pricka in rätt vinnare för chansen att vinna priser från Titleist.

Tävla

Han vann exklusiva priser från Titleist

Endast fem tävlande gissade på Wyndham Clark som segrare i U.S. Open.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.