Hoppa till innehåll

Vinn exklusivt VIP-paket till Nordea Masters

Var med och tävla så har du chans att få se de bästa golfarna göra upp i Europatourtävlingen Nordea Masters på Bro Hof Slott 21-24 juli. En vinnare tar allt.

Golf.se

I VIP-paketet ingår biljetter till lördagens och söndagens spel på Bro Hof med tillgång till de bästa sittplatserna i en loge med utsikt över 17:e och 18:e hålen. Dessutom boende två nätter på Elite Eden Park hotell i centrala Stockholm. En vinnare tar hem hela paketet, som gäller för två personer.

FRÅGA: Vem vann Nordea Scandinavian Masters 2010?

TÄVLA: Skicka ett SMS till nummer 72672 med texten svenskgolf sedan mellanslag och svaret på frågan. Varje SMS kostar 6 kronor plus operatörsavgifter. Senast onsdag 6 juli vill vi ha ditt svar. (Eventuell vinstskatt betalas av vinnaren.)

Läsartävlingen i Svensk Golf nr 5. Rätt svar: Dormy har sex butiker i Sverige. Vinnare av Dormyutrustningen blev Tommy Sandell, Enköping.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.