Som ni märker snurrar produktlanseringsfabrikerna på höga varvtal för tillfället. Ni kanske är några som sett TaylorMades teaser-kampanj just nu med ”Mishits happen” som slogan? Ovan har ni ett samlingsklipp som ju bjuder på lite skönt tittgodis när världens bästa missar (duffen efter tolv sekunder signerad Sergio Garcia(?) är fin).
För den som vill ha intervjuer med spelarna om deras missar (klart känsligt ämne för proffs kan man snabbt konstatera) kan ni kika in här.
Men till saken. Imorgon kommer TaylorMade att avtäcka ett gäng nya klubbor som den här kampanjen byggts upp kring. På torsdag kommer de att ordna ett lanseringsevent på Bro Hof Slott utanför Stockholm där tio personer kommer att få chansen att vara först ut i Sverige med att testa dessa klubbor.
Om det låter intressant, sväng förbi deras Facebook-sida för att ha chansen att få följa med till Bro Hof.