Hoppa till innehåll

Dags att sätta på TV… SVT24

Nu lämnar Bloggen er i händerna på de här två herrarna i några timmar. Det känns väl tryggt? Jag vågar lova att ni har ett par timmars skön tv framför er. SVT24 eller SVT Play är det som gäller. Men titta gärna in här igen senare ikväll så har vi laddat upp med lite mer &hellip; <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/dags-att-sla-pa-svt/">Continued</a>

Svensk Golf

Nu lämnar Bloggen er i händerna på de här två herrarna i några timmar. Det känns väl tryggt? Jag vågar lova att ni har ett par timmars skön tv framför er.

SVT24 eller SVT Play är det som gäller.

Men titta gärna in här igen senare ikväll så har vi laddat upp med lite mer ätbart från Masters.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Schauman, Hallberg och Bohlin förlänger

Senaste nytt från golfklubbar och golfbranschen.

Svensk Golf

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.

Här är Sveriges bästa golfbanor

Här är den senaste upplagan av vår ranking över landets 50 bästa golfbanor.

Svensk Golf

Svenskarnas galna birdiespurt

Alex Norén och Jesper Svensson lät de röda siffrorna hagla in i scorekortet.

Allt från The Masters – senaste nytt, TV-tider, med mera

The Masters spelar 11–14 april. Här hittar du senaste nytt och allt du behöver veta om majortävlingen på Augusta National Golf Club.

Svensk Golf

Så ser du The Masters – tv-tider och kanaler

SVT har huvudsändningen med Jesper Parnevik som expertkommentator.

Svensk Golf