Hoppa till innehåll

Välj rätt väg till banan

Vi har nämnt det tidigarem, men vi nämner det igen. Det pågår alltså svårt blockerande trafikarbete vid E18 kring Hjulsta Rinkeby. Delar av den nya E18 ska öppnas, och det kommer att korka igen på nolltid. Ska du ut till banan gör du därför bäst i att köra E4 norrut och svänga av vid Rotebro … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/903-3/">Continued</a>

Svensk Golf

Vi har nämnt det tidigarem, men vi nämner det igen. Det pågår alltså svårt blockerande trafikarbete vid E18 kring Hjulsta Rinkeby. Delar av den nya E18 ska öppnas, och det kommer att korka igen på nolltid. Ska du ut till banan gör du därför bäst i att köra E4 norrut och svänga av vid Rotebro och köra Stäketledet (väg nummer 267) ut till E18 och vidare ut mot Bro Hof.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.