Hoppa till innehåll

Stenon snackar

Det var en glad och uppsluppen Henrik Stenson på presskonferensen efteråt och han känner verkligen att han har bra slagläge inför morgondagen. Vad han sa? Håller på med separat artikel om det just nu, så ni får ge er till tåls lite.

Svensk Golf

Det var en glad och uppsluppen Henrik Stenson på presskonferensen efteråt och han känner verkligen att han har bra slagläge inför morgondagen.

Vad han sa?

Håller på med separat artikel om det just nu, så ni får ge er till tåls lite.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Hellgren: ”Det här förändrar våra liv”

Svenskens första kommentarer efter att ha kvalat till LIV Golf League.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.

Åberg: ”Känner mig mer avslappnad”

Följ de svenska spelarna runt om i världen här i Toursvepet.

Martin Strömberg

Schauman, Hallberg och Bohlin förlänger

Senaste nytt från golfklubbar och golfbranschen.

Svensk Golf

En rond med Patrick Ekwall – Grönt Kort vid 59 års ålder

Möt en mediaprofil som tagit Grönt Kort vid 59 års ålder för sin välgörenhetssatsning – och upptäckt ett spel som både förtrollar och förbryllar.

Henrik Lenngren, Foto: Oskar Lind

Norén ser ännu sin chans

"Efter min karriärs bästa birdie är jag supernöjd", säger Alex som ser fram emot söndagen på Royal Troon.