Hoppa till innehåll

Sjödin drar sig ur

På måndagskvällen kom det väntade beskedet att Karin Sjödin drar sig ur majorn. Hon plågas fortfarande av diskbråck.Här är en TV-intervju med henne från Nordea Tour-tävlingen Delsjö Ladies Open för två veckor sedan där Karin Sjödin var en av värdinnorna.http://vimeo.com/68446371 Karin Sjödin har spelat fyra US Open och den bästaplaceringen kom vid senaste starten 2011 – … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/739-3/">Continued</a>

Svensk Golf

På måndagskvällen kom det väntade beskedet att Karin Sjödin drar sig ur majorn. Hon plågas fortfarande av diskbråck.
Här är en TV-intervju med henne från Nordea Tour-tävlingen Delsjö Ladies Open för två veckor sedan där Karin Sjödin var en av värdinnorna.
http://vimeo.com/68446371

Karin Sjödin har spelat fyra US Open och den bästaplaceringen kom vid senaste starten 2011 – en delad 42:a plats.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.