Hoppa till innehåll

Eftertexten rullar

Presscentret håller på att tömmas på folk och Bloggen, Giganten och Foto-Höglund tillhör de sista entusiasterna. Men också vi är på väg att sätta punkt, för att ta reda på om det går att få något annat än fish and chips att äta i den här staden vid den här tiden på dygnet. Det har … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/727/">Continued</a>

Svensk Golf

Presscentret håller på att tömmas på folk och Bloggen, Giganten och Foto-Höglund tillhör de sista entusiasterna. Men också vi är på väg att sätta punkt, för att ta reda på om det går att få något annat än fish and chips att äta i den här staden vid den här tiden på dygnet.

Det har varit en rolig tävling.

Oosthuizen är en värdig segrare och svenskarna presterade bättre än vad man kunde förvänta sig. Som vanligt har de också varit roliga att jobba med, eftersom de ställer upp mangrant efter ronderna och verkligen tar sig tid att snacka med oss, vilket både vi och förhoppningsvis ni uppskattar.

Nu rullar den här cirkusen vidare mot Bro Hof.

Vi ses där, eller så följer ni som vanligt Bloggen och mejlar in synpunkter och idéer. Adressen är tobias@golf.se.

 

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.