Hoppa till innehåll

I vilket klubbhus?

Bloggen är ute och rör på sig lite i Golfsverige. Idag hade jag möjlighet att vila ögonen på detta praktverk mellan tuggorna på kotlettraden och champinjonsåsen. Frågan är i vilket klubbhus den hänger? Sen kan man förstås fundera över motivet och så, men rent spontant känns bollen svårspelad. En gammal regel säger ju att minst … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/407-2/">Continued</a>

Svensk Golf

Bloggen är ute och rör på sig lite i Golfsverige.

Idag hade jag möjlighet att vila ögonen på detta praktverk mellan tuggorna på kotlettraden och champinjonsåsen. Frågan är i vilket klubbhus den hänger?

Sen kan man förstås fundera över motivet och så, men rent spontant känns bollen svårspelad. En gammal regel säger ju att minst halva bollen ska synas om man ska ha nån chans att få upp den ur vatten.

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.