Hoppa till innehåll

Tigers bag

Fantastiskt kul och mycket imponerande. Tigers seger på Bay Hill gör att Masters om ett par veckor får en mediaskjuts som heter duga och hela tävlingen känns genast 75 procent roligare. Som vanligt var det massor av Nike-prylar i Tigerns bag. Driver: Nike VR Tour 8.5° (Graphite Design DI 6X) Fairway Wood: Nike VR Pro … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/281-2/">Continued</a>

Svensk Golf

Fantastiskt kul och mycket imponerande. Tigers seger på Bay Hill gör att Masters om ett par veckor får en mediaskjuts som heter duga och hela tävlingen känns genast 75 procent roligare.

Som vanligt var det massor av Nike-prylar i Tigerns bag.

Driver: Nike VR Tour 8.5° (Graphite Design DI 6X)

Fairway Wood: Nike VR Pro Limited Edition 3-wood/15° och Nike SQ II 5-wood/19°

Järn: Nike VR Pro Blades (3-PW)

Wedgar: Nike VR Pro 56° och 60°

Putter: Nike Method 001 Ball: Nike ONE Tour D

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.