Hoppa till innehåll

Den femte mannen

Sitter och bläddrar i lite gamla tidningar och hittar denna annons i en utgåva från 1999. Och visst är det några bekanta ansikten där, i Hello Swedens stall, och det har ju faktiskt gått fantastiskt bra för dessa herrar. Hanson, Stenson och Christian Nilsson har vi ju bra koll på, liksom coach Sunesson. Men vad … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/192-3/">Continued</a>

Svensk Golf

Sitter och bläddrar i lite gamla tidningar och hittar denna annons i en utgåva från 1999.

Och visst är det några bekanta ansikten där, i Hello Swedens stall, och det har ju faktiskt gått fantastiskt bra för dessa herrar. Hanson, Stenson och Christian Nilsson har vi ju bra koll på, liksom coach Sunesson.

Men vad det gäller Christan Petterson får jag faktiskt erkänna att jag går bet.

Någon i den kunniga läsekretsen som kan berätta vad som hände med hans golfkarriär?

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.