Hoppa till innehåll

Wow – vilken finish

Lite grus i ögonen i dag, kanske? Låt oss hoppas, för har du det inte missade du nåt i natt. Tigers finish i Memorial ju av det överjävligare slaget. Om det innebär att han är tillbaka (nej, verkligen tillbaka…) vet man förstås inte. Men den här gången var ju i alla fall avslutningen old style och den … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/179-3/">Continued</a>

Svensk Golf

Lite grus i ögonen i dag, kanske?

Låt oss hoppas, för har du det inte missade du nåt i natt. Tigers finish i Memorial ju av det överjävligare slaget. Om det innebär att han är tillbaka (nej, verkligen tillbaka…) vet man förstås inte. Men den här gången var ju i alla fall avslutningen old style och den kom i ett läge där man trodde att han hade låtit ännu en båt segla i väg.

Om det här skulle man förstås kunna skriva en hel del, men nu förflyttar vi fokus. Mot Bro Hof, mot den svenska golffesten och mot en bana som såg oerhört plaskig ut vid Bloggens okulära besiktning. 

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.