Hoppa till innehåll

Höghöjdsträning för Karin

Karin Sjödin är bästa svenska på förmiddagen på torsdagen. Och kanske ligger framgången i gammal hederlig höghöjdsträning. Hon spenderade onsdag eftermiddag på2600 meters höjd. Det är möjligt att från Palm Springs ta en linbana upp på toppen av Mount San Jaoqinto. Då är man uppe på den höjden och snön ligger fortfarande kvar. Istället för att … <a href="https://www.svenskgolf.se/folja/1627/">Continued</a>

Svensk Golf

Karin Sjödin är bästa svenska på förmiddagen på torsdagen. Och kanske ligger framgången i gammal hederlig höghöjdsträning. Hon spenderade onsdag eftermiddag på2600 meters höjd.

Det är möjligt att från Palm Springs ta en linbana upp på toppen av Mount San Jaoqinto. Då är man uppe på den höjden och snön ligger fortfarande kvar. Istället för att nöta bollar på rangen var Karin där med några vänner. Med tanke på hur hon spelade idag verkar det ha varit helt rätt.

 

Mer från samma ämne

Läs också

Följa

Slutspel – då steppar Discovery+ upp

Eget team på plats. Större tv-studio. Fokus på Alex Norén.

Följa

Golf på TV: Sändningstider för veckans tävlingar

Varje vecka uppdaterar vi tablåerna så att du vet när du ska sätta dig i soffan och njuta av världens bästa golf på TV.

Följa

Ringenäs GK vann JSM för klubblag

Halmstadklubben tog sitt första JSM-guld efter en stark laginsats.

Nyhetsbrev

Missa inga golfnyheter! Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev får du daglig koll på vad som händer i Golfvärlden och Golfsverige.